Archiv štítku: Salming

Proč nekupovat boty značky Salming

Tento článek je napsán dle osobních zkušeností se sálovými boty značky Salming.

Celkem jsem měl 4 modely bot značky Salming – 3xkrát model Viper, 1xmodel R1.

První byl model R1 3.0 v červeném provedení. Koupil jsem si je před turnajem Czech Open, kde jsem s nimi odehrál 6 zápasů a poslední dva zápasy jsem hrál s ortézou protože z bot neuvěřitelně boleli paty. Dle zkoumání měli boty velmi tvrdé vyztužení v patce, které není téměř chráněno (změkčeno) proti nárazům. Patka boty je neuvěřitelně tvrdá a měl jsem nateklé kosti na patě! Boty jsem zaslal přímo do Salming ČR s.r.o., Kozinova 1000/1, 102 00, Praha 10.

Boty byly vyreklamovány, pan Duchek napsal: omlouvám za opožděnou reakci na Vaší reklamaci. Měl jste pravdu, pata bot (Salming Race R1 3.0) byla špatně vypolstrovaná. Pošleme Vám proto nové boty. Po domluvě jsem raději zkusil jiný model bot, model Viper.

Byly mi zaslány boty Viper, z kterých jsem ihned po prvním tréninku byl nadšen jak jsou boty lehké a výborně drží na povrchu. Ano, boty byly nové tudíž názor po měsíci se zápasovým nasazením mohl být zcela jiný a také byl!

Již po 14 dnech se ulomil kus podřážky viz. foto.

salming viper ulomený kus podrážky

Boty jsem opět reklamoval, abych nemusel čekat, rozhodl jsem se koupit druhý pár. Boty byly vyměněny za nový kus. U nového kusu se to stalo samozřejmě znovu po jednom zápase! Vždy se jednalo o přibližně 1 cm kus materiálu v rohu. Když mi boty vyměnili již po třetí, rozhodl jsem se, že vyzkouším hrát s chybějící podrážkou. Upozorňuji, že boty jsem měl vždy dva páry a vyzkoušel všechny barevné kombinace (zelená, bílá, modrá) a u všech se vyskytl stejný problém. Jiná vada na botech nebyla, boty byly lehké a tak se v nich dobře běhalo. To byl důvod, proč jsem boty nevyměnil za jiný model.

 

Po půl-roce se ovšem na botech začaly objevovat praskliny větší a větší. Stále jsem měl 2 páry bot, které jsem pravidelně střídal. Při zápasovém vytížení při zabrždění jsem ucítil „plavání boty“ kdy jsem zjistil, že je prasklá podrážka po celém obvodu. Po následném zkoumání jsem zjistil, že v patě chybí lepidlo, které by spojovalo horní část boty s podrážkou. No sami se podívejte na fotografie a posuďte sami!

boty salming viper vada

boty salming viper vada podrážky

na fotografiích můžete vidět chybějící lepidlo v polovině paty podrážky!

boty salming viper chybějící lepidlojpg

Boty jsem opět zaslal na reklamaci, nicméně reklamace byla zamítnuta, kde mi sdělili, že se nejedná o vadu materiálu! Boty za necelý 3000 Kč s DPH a do roka je můžete vyhodit.. Nedávno jsem byl na veletrhu ISPO v Mnichově, kde Salming měl stánek, vystavoval tam boty především na běhání a outdoor a bavil jsem se s lidmi od Salmingu a byli víceméně překvapeny, že boty nebyly vyreklamovány. Možná se jedná pouze o lokální problém, jinak dle mého názoru dobrých bot pro florbal.