Superfinále 2015 vyhrál Tatran Střešovice

Letošní superfinále florbalu rozhodně stálo za to. Nutno říci, že se na něho bude skutečně dlouho vzpomínat. Samotné klání vyhrál tým Tatran Střešovice, který zdolal Mladou Boleslav. Zápas to ale nebyl vůbec jednoznačný. Tomu ostatně odpovídá i výsledné skóre, které bylo 7:6 po samostatných nájezdech.

Skvělá divácká kulisa skvělé výkony jenom podpořila

Samotné klání se odehrálo v jednom z nejvýznamnějších sportovních stánků u nás, a to konkrétně v pražské O2 aréně. Do té si na toto unikátní superfinále našlo cestu celých 11 073 diváků, kterým se podařilo vytvořit atmosféru, která skutečně hnala borce dopředu. I díky tomu zažil zápas několik nádherných šancí, mnoho zákroků gólmanů, ale diváci nebyli ušetřeni ani několika klíčových situací. Jednou z nejdůležitějších byla především využitá přesilovka Tatranu v polovině zápasu.

Začátku kralovala Boleslav

Pokud zůstaneme u klíčových momentů zápasu, rozhodně nesmíme zapomenout hlavně na to, že tomu od samotného začátku kralovala hlavně Mladá Boleslav. A to z toho důvodu, že první třetinu vyhrála v poměru 4:2. V následujících třetinách ale neustále ztrácela a tak Tatran postupně stahoval ono dvoubodové manko, což se mu nakonec skutečně povedlo a mohl tak svou cestu zakončit ohromnou radostí z výhry.

Několik významných hráčů

Z celkového pohledu to bylo hned několik hráčů, kteří byli výrazně vidět a kteří se u obou týmů starali o to, aby šance na výhru neupadaly v zapomnění. Mezi ty, které musíme vyzdvihnout, určitě patřil kapitán vítězného týmu Marek Deutsch, ale svými výkony se blýsklo i několik dalších. Především to byl brankář Tomáš Kafka, stejně jako důležitý Jiří Curney, nebo Milan Fridrich.

Samotný zápas si však pochvalovali nejenom diváci, ale také trenéři na obou stranách, kteří se shodli na tom, že to byl souboj plný nádherných akcí, skvělých kombinací, ale i dobrých brankářských zákroků. Že Tatran potvrdil nadvládu až v nájezdech, jasně dokazuje, jak vyrovnaný zápas to byl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.