Florbalové hole

Pokud je sport, který je v posledních letech velmi oblíbený a vyhledávaný, je to zcela určitě florbal. Na své oblibě získal mimo jiné také proto, že nevyžaduje nijak složité a drahé vybavení. Jediné, co totiž stačí, je dres, kvalitní obuv a samozřejmě to hlavní, čímž jsou florbalové hole. Pokud i vybíráte tu pravou, pojďme se společně podívat na to, z čeho se vlastně hůl skládá, stejně jako se podíváme také na to, jak vybrat tu správnou.

Jaký materiál?

V minulosti se na našem trhu objevovaly různé druhy materiálů. Pokud se podíváme na daný sortiment nyní, je třeba říci, že dominují dvě hlavní možnosti. Prvním materiálem je kompozit, který se může pyšnit především tím, jak je pevný a odolný. Florbalky se ale mohou vyrábět i z dalšího materiálu, konkrétně potom z karbonu. Ten v současné době převažuje. Pozitivem tohoto materiálu je zcela určitě velmi nízká hmotnost, ale i dobré absorbování nárazů.

S materiálem může souviset také jeho tvrdost. Ta je paradoxně uváděna v milimetrech, jelikož tato hodnota ukazuje to, o kolik de daná hůl prohne. Samotná tvrdost, kterou florbalové hole mají, se odvíjí i od hmotnosti hráče. Čím je hráč těžší, tím by měla mít tvrdost vyšší hodnotu.

Nezapomínejte také na čepel

Co je další nezbytnou součástí každé florbalky, to je také čepel. Právě ta má největší vliv na to, jak zvládneme ovládat míček. Dnes jsou čepele různě tvarované, ale princip zůstává stejný. To, co hraje největší roli, je jistě zahnutí čepele. To může být stejně jako u hokeje levé nebo pravé, v souvislosti na tom, na jakou stranu hrajeme – jakou ruku máme dole. S čepelí poté souvisí i její tvrdost. Pokud zvolíme měkčí, můžeme míček velmi dobře ovládat, zatímco u těch nejtvrdších jsou pozitivními vlastnostmi rychlost střely s příklepem. Zlatou střední cestou je takzvaná středně tvrdá čepel, které umožní všestranné využití celé florbalové hole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.